Okumayı Sevenlerin Adresi

 • Çarşamba, 21 Kasım 2018

Eğitim Eğitim hakkında herşey...

 1. İyiliğin desteklenmesi için 'umut var' projesi

  İstanbul bilgi Üniversitesi bu yıl ilk kez iyilik hikâyelerinin desteklenmesi ve toplum tarafından bilinirliğinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla “bİlgİ umut var”ı düzenliyor.

  1. Boğaziçi Üniversitesi, türkiye'nin en iyisi seçildi

   The dünya Üniversiteleri 2019 sanat ve beşerî bilimler sıralaması (times higher education world university rankings) sonuçları açıklandı. sonuçlara göre boğaziçi Üniversitesi bu yıl türkiye’den 251-300 bandında yer alan tek üniversite oldu.

  2. Milli eğitim bakanı selçuk'a destek

   Oğuzkaan koleji yönetim kurulu Üyesi ve eğitim koordinatörü hatice yılmaz, 2023 eğitim vizyonun belgesinde de yer alan orta vadede yaz tatilinin kısaltılarak , okul gününün avrupa ülkelerindeki gibi 200 güne çıkarılmasının eğitime çok olumlu yansıyacağına

 1. Öğrencilere simülasyon tırında deprem eğitimi

  Erzurum'da öğrenciler, türkiye'de yaşanmış büyük depremlerin canlandırıldığı afad'ın simülasyon tırında hem teorik hem pratik eğitim aldı hem de deprem korkularını yenmeye çalıştı.

 2. Boğaziçi Üniversitesi dünyada 21 üniversiteden biri oldu

  Boğaziçi Üniversitesi, kampüslerindeki bireylerin karbon ayak izlerini azaltmaya ve üniversitelerdeki sürdürülebilirlik faaliyetleri çalışmalarını artırmaya yönelik “Üniversite kampüs sürdürülebilirlik bildirisi”ne imza atan 21 üniversiteden biri oldu.

 3. Meb'den 'pedagojik formasyon' açıklaması

  Daha önce sertifika programı olarak uygulanan 'pedagojik formasyon' bundan böyle yüksek lisans programı haline getirilerek, türkiye Öğretmenlik mesleği uzmanlık programı' olarak uygulanacak.

 4. Hem öğretmen hem öğrenci

  Mersin'de özelbir eğitim kurumunda öğretmenlik yapan 57 yaşındaki müslüm kaya, aynı zamanda mersin Üniversitesi'nde üçüncü kez üniversite eğitimi alıyor.

 5. E-yds başvuruları başladı

  Ösym tarafından gerçekleştirilen elektronik yabancı dil sınavı'nın 11. oturumuna başvurular 17 ekim itibariyle başladı.

 6. Burs ve kredi için 21 ekim son gün

  Yükseköğretim programına ilk defa girmeye hak kazanlar ile halen devam eden ara sınıf öğrencileri, burs ve kredi başvurularını 21 ekim'e kadar e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

 7. Turizm eğitiminde yeni dönem

  Milli eğitim bakanı ziya selçuk ile kültür ve turizm bakanı mehmet nuri ersoy'un imzaladığı protokol kapsamında beceri eğitimlerini gerçek turizm işletmelerinde yapacak ilk okullar belirlendi.

 8. '2023 eğitim vizyonu', 23 ekim'de açıklanacak

  Milli eğitim bakanlığının, gelecek 3 yıla dair hedef ve yaklaşımlarını içeren "2023 eğitim vizyonu", 23 ekim'de cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın katılacağı programla açıklanacak.

 9. Başarıda öğretmenden çok arkadaş etkili

  Çocukların okul başarısının öğretmenlerle ilişkili olduğu düşünülür. ancak yapılan bir araştırma, öğretmenlerden çok sınıf arkadaşlarının okul başarısını etkilediğini ortaya koyuyor.

 10. Üniversitelere mazeretli kayıt imkanı

  Yükseköğretim yürütme kurulu, 2018 yks ek yerleştirme sonucunda kayıt yaptıramayanlara 26 ekim'e kadar mazeretlerini belirten belgeleri ile yükseköğretim kurumlarına başvurma imkanı getirdi.