Okumayı Sevenlerin Adresi

  • Cuma, 19 Ocak 2018

Sakarya

ERCAN MÜDÜRDEN 15 TEMMUZ ŞİİRİ


Paylaş:

Vitro Coin: Bedava Bitcoine Kim HAYIR Diyebilir?
ERCAN  MÜDÜRDEN 15 TEMMUZ ŞİİRİ

BEDAVA COIN VERİYOR BU SİTE! HEMEN KAYIT OLUN FIRSATI KAÇIRMAYIN!

Vitro Coin: Bedava Bitcoine Kim HAYIR Diyebilir?

Adapazarı Arif Nihat Asya Ortaokulu Müdürü Ercan Demirci 15 Temmuz’un yıl dönümünde o geceyi anlatan bir şiir kaleme aldı.

Adapazarı Arif Nihat Asya Ortaokulu Müdürü Ercan Demirci 15 Temmuz’un yıldönümü öncesinde o geceyi anlatan bir şiir kaleme aldı.

Yayınlanmış iki şiir kitabı bulunan Şair Müdür Ercan Demirci, “15 Temmuz’da” başlıklı şiirinde milletimize yönelik bu menfur darbe girişiminin unutulmaması gerektiğine dikkat çekiyor.

15 Temmuz'da

Unutma o günü, unutma oğul: Bir destan yazıldı 15 Temmuz’da.: Yaşamak münferit, ölümse çoğul: Mezarlar kazıldı 15 Temmuz’da.

Bir akrep düşmüştü kucağımıza: Ateşler salmıştı(!) ocağımıza: Göklerden bombalar sokağımıza: Art arda dizildi 15 Temmuz’da.

Asker elbiseli korkak maşalar: Kalpazan imamlar, sahte paşalar: Abiler, ablalar... tamtamlar çalar: Manzara rezildi 15 Temmuz’da

Mülayim görünüp, efelik taslar: Allah der sırtını şeytana yaslar: Gizli mahfillerde kirli kumpaslar: Tezgahlar bozuldu 15 Temmuz’da.

Tarih ki, tekerrür etmişti sanki: Tekbir nidaları gecede yankı: Bir yiğit durdurdu koca bir tankı: Çok düşman üzüldü 15 Temmuz’da.

Karanlık çökmeden ufkuna yurdun: Kalleşlik edene yumruğu vurdun: Kuzunun postuna bürünen kurdun: Derisi yüzüldü 15 Temmuz’da.

Devletin bağrına bin hançer değmiş: Millete kastetmek ne ağır şeymiş: Gırtlağına kadar ihanet neymiş: Kim, neymiş çözüldü 15 Temmuz’da.: